Thread: Help!
View Single Post
  #10  
Old 05-13-2018, 02:11 AM
Unregistered
Guest
 
Posts: n/a
Default

Years ago i I added on $1.25 each week to each child's bill and then ordered a kit for one child from Mother Goose Time. I lt was super basic back then. I had the month mapped out and I just supplemented a bit.

I just looked at the site. Wow have they come a long way!!

You could charge $2.00 a child each week to cover preschool and if you had 6 kids that would be $12 x 4 = $48. You would have most of the kit covered. You would get so much and just need to supplement art supplies.

I saw they have a journal for each child. Otherwise it seems to be classroom games, CD, books, etc for the group.

Thought this might work for you. Funshine is about $10 cheaper for 1 child. I think $56 a month.
Reply With Quote